University of Cyprus «Open Day 2014»

«Ημέρα Γνωριμίας» Πανεπιστημίου Κύπρου 2014

open_day«Ημέρα Γνωριμίας» για ενημέρωση των νέων υποψήφιων προπτυχιακών και μεταπτυχιακών φοιτητών και των οικογενειών τους για τα προγράμματα σπουδών και τις παρεχόμενες υπηρεσίες προς τη φοιτητική κοινότητα διοργανώθηκε και αυτή την ακαδημαϊκή χρονιά 2014 από την Υπηρεσία Σπουδών και Φοιτητικής Μέριμνας του Πανεπιστημίου Κύπρου. Η εκδήλωση πραγματοποιηθηκε την Κυριακή 26 Ιανουαρίου 2014, στο Κέντρο Κοινωνικών Δραστηριοτήτων, στην Πανεπιστημιούπολη.

Η «Ημέρα Γνωριμίας» θα περιελάμβανε παρουσιάσεις από τα Ακαδημαϊκά Τμήματα σχετικά με τα προσφερόμενα προγράμματα σπουδών και τις ευκαιρίες μελλοντικής απασχόλησης των αποφοίτων, καθώς επίσης και από την Υπηρεσία Σπουδών και Φοιτητικής Μέριμνας για σημαντικά θέματα φοίτησης, όπως σπουδές, σταδιοδρομία, στέγαση, υποτροφίες, οικονομικές διευκολύνσεις, φοιτητική ζωή, κοινωνική και ψυχολογική στήριξη.

Καθ' όλη τη διάρκεια της εκδήλωσης, λειτούργησε Ενημερωτική Έκθεση με σταθμούς πληροφόρησης, οι οποία ήταν στελεχωμένη από ακαδημαϊκό και διοικητικό προσωπικό των Σχολών, Τμημάτων, Διοικητικών Υπηρεσιών και άλλων οντοτήτων του Πανεπιστημίου για περαιτέρω ενημέρωση των ενδιαφερομένων.

Μπορείτε να δείτε την ομιλία του Προέδρου του Τμήματος Πληροφορικής κ. Μάριου Δικαιάκου με τίτλο Τίτλος: «Σπουδές Πληροφορικής στο Πανεπιστήμιο Κύπρου» πατώντας εδώ.