Χρονοδιάγραμμα Παρουσίασης/Κατάθεσης Διατριβής Μάστερ, Χειμερινό Εξάμηνο 2011-2012

ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ / ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ

Διαδικασία

Χρονοδιάγραμμα

Η Διατριβή (προσχέδιο) υποβάλλεται στο Τμήμα

2η εβδομάδα Δεκεμβρίου 2011

Ο Πρόεδρος του Τμήματος συγκροτεί τριμελή Εξεταστική Επιτροπή με Πρόεδρο αυτής τον Ερευνητικό Σύμβουλο του Μεταπτυχιακού Φοιτητή

2η εβδομάδα Δεκεμβρίου 2011

Η Διατριβή Μάστερ υποστηρίζεται, προφορικά, ενώπιον της Εξεταστικής Επιτροπής

Η Εξεταστική Επιτροπή υποβάλλει την εισήγησή της, σε ειδικό έντυπο, στο Συμβούλιο του Τμήματος

3η εβδομάδα Δεκεμβρίου 2011

Το Τμήμα ενημερώνει σχετικά την Υπηρεσία Σπουδών και Φοιτητικής Μέριμνας

2 Ιανουαρίου 2012

Συνεδρία Συγκλήτου για επικύρωση Μεταπτυχιακών Τίτλων Μάστερ και έγκριση Διδακτορικών Τίτλων

1 Φεβρουαρίου 2012

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ

• Ο φοιτητής μετά την εξέτασή του οφείλει να λάβει υπόψη του τυχόν σχόλια της εξεταστικής επιτροπής και να ετοιμάσει αν χρειάζεται το νέο τελικό κείμενο της Διατριβής Μάστερ.
  • Το τελικό κείμενο της Διατριβής Μάστερ θα πρέπει να υποβληθεί σε έντυπη μορφή (1 δεμένη έκδοση) για τον Ερευνητικό Σύμβουλο και σε ψηφιακή μορφή (CD) για το αρχείο του Τμήματος.
  • Η ροθεσμία παράδoσης της δεμένης έκδοσης και του CD είναι η 2η Ιανουαρίου 2012 (τελευταία ημερομηνία υποβολής βαθμολογιών).
  • Σημειώνεται ότι ο βαθμός της ΔΜ θα δοθεί στην Υπηρεσία Σπουδών και Φοιτητικής Μέριμνας μόνο με τη λήψη της δεμένης έκδοσης και του CD.
  • Για σκοπούς ομοιομορφίας, εισηγούμαστε όπως οι μεταπτυχιακοί φοιτητές επικοινωνούν με το Βιβλιοπωλείο “ibook”, κ. Μιχάλη στο τηλέφωνο 22-462932 για το δέσιμο της Διατριβής τους.